Kangur Matematyczny

DyplomDnia 29 maja w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Wśród zaproszonych uczniów, którzy uzyskali w konkursie tytuł laureat oraz wynik bardzo dobry, znalazł się uczeń naszej szkoły, Dawid Anioł. Dawid w swojej kategorii uzyskał wynik bardzo dobry. Gratulujemy wspaniałego wyniku, nagrody i życzymy kolejnych sukcesów.
W tym roku w konkursie z naszej szkoły uczestniczyło 11 uczniów.
Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji w roku 2019.

Konkurs czytelniczy

Wręczenie nagródKonkurs czytelniczy odbył się 8 maja 2018 r. w Zimnicach Wielkich.  Był II Gminnym Konkursem Czytelniczym z kolei. Naszą klasę i szkołę reprezentowali Ania Matuszek oraz Kamil Chudala. Było około dziesięciu zadań. Na rozwiązanie ich mieliśmy 45 minut. Zadania dla niektórych były łatwe, a innym trudniej było je rozwiązać. Wróciliśmy z konkursu z sukcesem: oboje zajęliśmy na podium III miejsce.

Festiwal eksperymentów

Ale fajny kumpel!20.04.2018 r. klasa IV wyjechała do Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Opolu na Festiwal Eksperymentów i Doświadczeń, który odbywał się w ramach projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki". Gdy dojechaliśmy, dostaliśmy czapki z daszkiem. Była tam maskotka – robot, która przywitała nas bardzo miło. Następnie zjedliśmy śniadanie. Po pysznym śniadaniu rozpoczęły się zajęcia: "ŚWIAT KREATYWNY", "ŚWIAT ROBOTÓW", "ŚWIAT ENERGII", "ŚWIAT WIRTUALNY”. Na zajęciach kreatywnych dostaliśmy drugi prezent – były to koszulki, które ozdabialiśmy pisakami świecącymi w ciemności. Potem robiliśmy roboty, które rysują chodząc. W „świecie robotów” poznaliśmy różne roboty humanoidalne. W „wirtualnym świecie” korzystaliśmy z gogli, w których oglądaliśmy obrazy 3D. Po zajęciach zjedliśmy obiad, a po nim był finał, w którym zatańczył zespół SCORPION DANCE TEAM.

"Czarodziejski ołówek"

17 kwietnia klasy I – III wybrały się na spektakl w wykonaniu Wrocławskiego Teatru In – Art. „Czarodziejski ołówek” to niezwykłe przygody wesołego chłopca Michasia, który uwielbia rysować wszystko to, co go otacza. Michaś ma dobre serce i ochoczo pomaga wszystkim wkoło. Zostaje obdarowany niezwykłym ołówkiem, który zamienia rysunek w rzeczywistość. Jednak pewnego dnia, jego ołówek zostaje skradziony. Michaś musi go szybko odzyskać, bo gdy trafi w niepowołane ręce może być przyczyną wielu nieszczęść i kłopotów. Michaś przeżywa mnóstwo przygód, poznaje nowych ludzi, próbuje ubiec tych, którzy chcą wykorzystać moc ołówka do własnych celów. Warto obejrzeć przedstawienie, aby dowiedzieć się, czy chłopcu uda się pokonać przeciwności. A może spotka go coś miłego?

Konkurs recytatorski w języku niemieckim

Dnia 12.04.2018 r. odbył się etap rejonowy konkursu recytatorskiego w języku niemieckim. Naszą szkołę reprezentowali: Aneta Wieszala oraz Jan Milek. Uczestnicy ze szkół podstawowych, później z gimnazjalnych i licealnych, zaprezentowali swoje wiersze. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji odbyła się narada jury, a następnie ogłoszenie wyników. Niestety nikt z naszej szkoły, ani nawet z gminy, nie dostał się dalej. Jednak nie można się poddawać i za rok znów spróbujemy.

Piłka nożna na trawie

Dnia 07.04.2018 r. na Orliku w Prószkowie odbyły się zawody piłki nożnej na trawie. Udział w zawodach wzięły drużyny dziewczyn ze Złotnik, Boguszyc i Zimnic oraz drużyny chłopców ze Złotnik, Boguszyc i Prószkowa. Pierwszy mecz zagrały dziewczyny ze Złotnik i Zimnic, drugi - chłopcy ze Złotnik i Boguszyc, trzeci - dziewczyny ze Złotnik i Boguszyc, czwarty - chłopcy ze Złotnik i Prószķowa, piąty - dziewczyny z Boguszyc i Zimnic, szósty - chłopcy z Prószkowa i Boguszyc. Zawodnicy przestrzegali zasad fair play. Po rozegraniu wszystkich meczy, ogłoszono wyniki. I miejsce w drużynach dziewczyn zajęły Boguszyce, a w drużynach chłopców - Prószków. II miejsce u dziewczyn wywalczyły Złotniki, a u chłopców - Boguszyce. III miejsce - dziewczyny z Zimnic, a chłopcy ze Złotnik.

Strona 1 z 65