"Król Maciuś Pierwszy"

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

krol_macius.jpgHistoria ta opowiada o losach chłopca, który został królem, a było to tak:
Po śmierci króla tron obejmuje jego jedyny syn - Maciuś. Ma on dopiero 10 lat, ale dzielnie radzi sobie jako król. Po roku panowania trzy państwa wypowiadają Maciusiowi wojnę. Młody król, wraz ze swoim przyjacielem Felkiem, ucieka ze stolicy, aby wziąć udział w wojnie.
Ministrowie, dowiedziawszy się o tym, postanawiają zastąpić Maciusia porcelanową lalką, aby nikt nie dowiedział się o jego zniknięciu. Obywatele państwa odkrywają jednak, że ich król zniknął i bardzo się tym martwią. Maciuś jednak wygrywa wojnę i tryumfalnie powraca do kraju. Niestety okazuje się, że po wojnie skarb państwa jest pusty. Maciuś udaje się więc do władców pokonanych krajów, aby prosić o pożyczkę, którą otrzymuje.
Aby w państwie żyło się lepiej, młody król postanawia wprowadzić liczne reformy. Jedną z nich jest urządzenie w stolicy ogrody zoologicznego. Ponieważ Maciuś codziennie dostaje wiele listów od dzieci z propozycjami nowych reform, postanawia powołać dziecięcy parlament, który ma się zająć sprawami dzieci.

O tym, co było dalej, dowiecie się z książki :)