Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Uczniowie kl. II i "Pajączek na rowerze"Dnia 24.10.2018 r. w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Rozpoczęliśmy od spotkania na holu, gdzie zgromadziły się wszystkie klasy. Pierwszym punktem programu była prezentacja książek, które nauczyciele czytają uczniom w ramach programu "Czytające szkoły". Uczniowie mogli wystąpić w parach - jedna osoba prezentowała książkę, druga czytała fragment. Klasę I reprezentował Szymon Chudala. Przeczytał fragment książki "O duszku Eugeniuszku" aut. Elżbieta Safarzyńska. Klasę II reprezentowali Hania Mazur i Szymon Chłopecki. Hania przeczytała fragment książki pt. "Pajączek na rowerze" aut. Ewa Nowak. Przedstawicielkami klasy III były Maja Kobzik i Emilia Palus. Maja przeczytała fragment książki pt. "Kuba i Buba" aut. Grzegorz Kasdepke. Klasę IV reprezentowały Ania Matuszek i Magda Ulasz. Przedstawiły książkę pt. "Charlie i fabryka czekolady" aut. Roald Dahl. Reprezentantem klasy V był Jan Milek. Przeczytał fragment książki pt. "Mikołajek" aut. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé. Klasę VI reprezentowały Aneta Wieszala i Karolina Hryniów. Karolina przeczytała fragment książki pt. "Czerwień rubinu" aut. Kerstin Gier. Książkę pt. "Silver", tej samej autorki, zaprezentowały Natalia Kiwus i Marysia Wojtaszek z kl. VII. Klasę VIII reprezentowali Łukasz Szenawa oraz Kamil Pampuch. Łukasz przeczytał fragment książki pt. "Poczwarka" aut. Dorota Terakowska. Nasza bibliotekarka, pani Klaudia Milek, nagrodziła mistrzów pięknego czytania, a na koniec wspólnego spotkania zorganizowała nam zabawę w skojarzenia. Klasy I - III wyszukiwały skojarzenia do hasła "Polska", a klasy IV - VIII do hasła "Niepodległość".
Druga część obchodów święta bibliotek odbyła się już w klasach. Uczniowie klas I - III miały zajęcia z książką "Gang Słodziaków". Zadaniem klasy I było wykonanie rysunków do przeczytanego fragmentu, klasa II tworzyła komiksy na bazie przeczytanej książki, a klasa III pisała twórcze opowiadania o nowych przygodach Słodziaków. Klasa IV bawiła się w zgadywanki literowe, a klasa VI miała zmagania językowe. Chętni uczniowie klasy V wzięli udział w konkursie z lektury "Chłopcy z Placu Broni". Klasy VII i VIII rozegrały "Książkowe kalambury". Dodatkowo, najstarsi uczniowie ponownie czytali przedszkolakom na długiej przerwie.
31.10.2018 r., po sprawdzeniu prac konkursowych, pani Klaudia Milek nagrodziła wybranych uczniów klas I - III za prace na bazie "Gangu Słodziaków": w kl. I Martynę Misiak i Maksymiliana Skrzypczyk, w kl. II Maję Rudaniecką i Hanię Mazur, a w kl. III Maję Kobzik i Leona Smolin. Nagrody otrzymali również uczniowie klasy V: Jan Milek, Kamil Ochota i Sławomir Krawczyk oraz klasy VI: Dominik Golec, Karolina Hryniów i Wiktoria Sadło.